CELÝ ÚNOR DOPRAVA DO PPL PARCEL SHOP POUZE ZA 1 KČ!

Esenciální oleje

Esenciální oleje s velmi příjemnou vůní. Vonné oleje použijete nejen k provonění domácnosti, ale i při úklidu. Vyberte si přirozenou přírodní vůni, kterou máte nejraději. 

Olej-esencialni-levandule-vune-uklid-domacnost
197,52 Kč bez DPH
239 Kč

Esenciální olej v BIO kvalitě s vůní levandule krásně provoní byt. Můžete ho použít jak na úklid, tak do difuzérů.

65
Olej-esencialni-citronovy-vune-uklid-domacnost
164,46 Kč bez DPH
199 Kč

Esenciální olej v příjemné citronové vůni je vyroben v BIO kvalitě. Můžete ho použít jak na úklid, tak do difuzérů.

66
Olej skorice 700x700px pozadi barevnost 01
147,93 Kč bez DPH
179 Kč

Esenciální olej v příjemné skořicové vůni je vyroben v BIO kvalitě. Můžete ho použít jak na úklid, tak do difuzérů.

79
Olej-esencialni-pomeranc-vune-uklid-domacnost
143,80 Kč bez DPH
174 Kč

Esenciální olej je v BIO kvalitě s příjemnou citrusovou vůní. Můžete ho použít jak na úklid, tak do difuzérů.

43
4 položek celkem

Jaký je rozdíl mezi esenciálním a vonným olejem

Naši nabídku ekologických a přírodních produktů jsme rozšířili o esenciální oleje. Esenciální, nazývané též éterické, oleje jsou přírodní čisté látky pocházející z destilace květin, bylin, koření, ovoce apod. Esenciální oleje takto získané jsou přírodní „chemikálie“, které mají blahodárný vliv na lidské tělo a psychiku. Mají většinou dezinfekční, antibakteriální, antiseptické a další vlastnosti.
Přírodní esenciální oleje můžete použít i při masáži. Ale musíte je zředit s vhodnou látkou nazývanou "nosič". Takovým nosičem je ideálně rostlinný olej lisovaný za studena. Můžete použít olivový olej. Připravte si směs na masírování ve vhodné misce nebo skleničce a pak naneste na tělo. Zřeďte v poměru 5 polévkových lžic rostlinného oleje : 5 kapkám esenciálního olejíčku s vůní dle vlastního výběru. Na masáž se obzvlášť hodí levandule, která má uklidňující účinky. Pokud jste těhotná, nedoporučuje se některé vonné olejíčky používat. 

Naopak syntetické vonné oleje neobsahují žádný rostlinný materiál a všechny jeho složky jsou vyrobeny laboratorně. Často jsou to i vůně, které se v přírodě nevyskytují nebo je nelze z přírodní materiálů získat (např. vůně jablka, rybízu, lesních jahod). Tyto oleje u nás nenajdete. 

Zpět do obchodu